5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Kreatin Ne Zaman Alınmalı? Kreatin Egzersizden Önce mi Sonra mı Alınmalıdır?

Kreatin en iyi egzersizden sonra alındığında işe yarar. Bu besin egzersizden hemen sonra alınabilir. En iyi sonuçlar yüksek karbonhidratlı bir öğünle birlikte alındığında elde edilir. İhtiyaç duyulan tek şey üç gramdır. Eğer hala yükleme aşamasındaysanız, 3 gramlık dozu gün boyunca almanız mümkündür.

Aynı anda yarışan sporcular için farklı miktarlarda kreatin tüketebilirsiniz. Kreatini hem antrenmandan önce hem de sonra almalıdırlar. Bunun temel nedeni ani etkileridir. 3 gram kreatinin etkileri bir hafta boyunca sürer.

Kreatin spordan önce veya sonra alınabilir mi?

Bu, kreatin ile ne yapmayı planladığınıza bağlıdır. Bazı insanlar kreatinlerini antrenmandan 30 dakika önce almayı tercih eder. İlk doz, karbonhidrat veya protein bazlı bir içecekle birlikte tüketilmelidir. Ayrıca, ikinci dozun da bu içeceklerle birlikte alınması tavsiye edilir. Egzersizden 30 dakika önce alınan kreatin, kasın enerji tüketimini artırır. Yapı kreatine doymuştur.

Egzersizden sonra kreatin tüketenler kaslarını yenileyebilir. Kas hücrelerinde büyüme ve hacim artışı sağlanır. İnsülin benzeri faktör dozu artırmak için aktive edilir. Egzersizden sonra, Kreatin kasların hazırlanmasına yardımcı olur. Şu anda, karbonhidratları kreatin ile birleştirmek en iyisidir.

Kreatini ne ile birlikte içebilirim?

Kreatin almanın en iyi yolu protein veya karbonhidrat içeren bir içecekle birlikte içmektir. Kreatin yoğun spor yapan kişilere yardımcı olur. Bu madde yavaş aerobik egzersizi etkilemez. Kreatin oranı yüksek gıdalar tüketiyorsanız kreatin takviyesi işe yaramayabilir.

Aşağıda bir kreatin içeceği yapmak için talimatlar verilmiştir.

  • Kreatin monohidrattan 3 g hazırlamak gerekir. Kreatin Monohidrat en yüksek güvenilirlik seviyesine sahiptir. Bunun yerine sıvı, nitrat veya etil ester kullanabilirsiniz.
  • Bu karışımı 400 ml su ile birleştirin.
  • Su yerine 400 ml protein shake kullanın.

Yüksek Kreatinekinaz Ne Anlama Gelir?

Kreatin kinaz kalbe, iskelet yapısına ve diğer organlara zarar verebilir. Birçok sağlık sorununa neden olabilen hayati bir hücresel elementtir. Kreatin kinaz miktarı kanda arttığında kas yıkımı da artar.

Kreatin Kinaz tek başına kas hastalığını tedavi etmek için yeterli değildir. Kas hastalığını teşhis etmek için klinik teşhis gereklidir. Doğru bir teşhis için kreatinin ve troponin seviyeleri gibi elektrolitlerin yanı sıra potasyum da ölçülmelidir.

Kreatin kilo alımına neden olabilir mi?

Kreatin, protein içeren takviyelerle birlikte tüketildiğinde kilo alımına neden olabilir. Bu kilo artışının nedeni genellikle ödemdir. Kreatin, atletik performansı artırmak için kullanılan popüler bir besin takviyesidir. Bu madde en yaygın olarak mono-hidrat formlarında bulunur ve proteinin yapı taşlarıdır. Bu madde yüksek konsantrasyonda içerdiği için vücut için iyi bir enerji kaynağıdır.

Kreatin kas kütlesini artırır. Bu madde aynı zamanda yorgunluğu da azaltır. Kilo almaya çalışan insanlar bu maddeyi kullanırlar. Bazı insanlar kreatinin kilo almaya neden olmasını bir yan etki olarak görmektedir.

Ayrıca Oku:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücudun farklı bölümlerinin isimleri de farklıdır. Bu durum en çok kas gruplarının isimlendirilmesi söz konusu…

20 June 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Futbol, tüm dünyada milyonlarca insanın hayal gücünü ele geçirmiştir. Farklı hareketler spora renk katar. Sadece…

20 June 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olabilir. Düzenli egzersiz fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak daha…

20 June 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbolda kullanılan dil farklıdır. Futbol TerimleriHemprofesyonel hemde mahalle maçlarını tanımlamak için aşağıdaki terimler kullanılır. Futbol…

20 June 2023

Hentbol Oyun Kuralları

Hentbol Amerika'da pek yaygın olmayan bir takım sporudur. Eğer takım oyunlarını seviyorsanız deneyin. Bu makale…

20 June 2023

Türkiye’de Oynayan En Ünlü Yabancı Futbolcular

Her sporseverin en popüler ve en iyi yabancı futbolcular listesi farklı olabilir. Türkiye'de popülerlik kazanmış…

20 June 2023