MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: Blog

Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Sporda yeni olan veya yeni bir egzersiz rutinine başlamak isteyen birçok kişi bu soruyu sorar. Egzersiz yapmak için en iyi zaman nedir? Egzersiz aç karnına ya da gece yapılabilir mi? Yatmadan önce egzersiz yaparak kilo verilir mi? Bu sorulara kilo kaybı ya da kas gelişimi açısından değil, daha ziyade sağlık odaklı olarak cevap verilmelidir. Uzmanlar egzersiz yapmak için ideal zaman konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bazı uzmanlar sabah egzersizinin akşam veya gece egzersizlerine tercih edilebileceğini düşünüyor. Çözüm nedir? Yatmadan önce egzersiz yapın Sağlığım ve vücudum için en iyi seçim nedir? Cevabı birlikte bulun.

Spor için harcanan saat sayısını nasıl hesaplayabilirsiniz?

Sporseverlerin farklı hedefleri olabilir. Kilo vermek veya kas kütlesi kazanmak. Kilo almak. Zayıflamak. Sıkılaşmak. Daha fit ve sağlıklı olmak tüm spor meraklıları için nihai hedeftir. Egzersiz yapmak için en iyi zamanı veya hangi sporu yapacağınızı bilmek kafa karıştırıcı olabilir. Her insanın biyolojik zamanı, günlük rutini ve fiziksel durumu farklılık gösterebilir. Egzersiz her zaman yapılabilir.

Sabah ilk iş olarak aç karnına egzersiz yapın. Vücudun glikojen rezervleri boş olduğundan spor için gereken enerji yağ depolarından elde edilir. Bu sporları yemek yemeden yapmanıza izin verecek bir seviyede ve hızda yapmanız önemlidir. Akşam ve gece sporları vücudunuzu rahatlatmak, uyku kalitesini artırmak ve uyku programını düzenlemek için harikadır. Aktivitenin hem süresi hem de temposu önemlidir. Akşam Sporları Bu verimlilik düzeyine ulaşmak için spor yapmak şarttır. Akşam spor aktiviteleri.

Akşam Sporlarında Uyku Bozuklukları

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Sayı Uyku sorunları engelli bireyler arasında yaygındır. Uykusuzluk: Buna ne sebep olur? Kişiden kişiye değişebilir. Uykusuzluğun, özellikle de mevcut olduğunda, diğer sağlık sorunlarının bir işareti veya belirtisi olması mümkündür. Sağlık sorunu olmayan kişiler sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve kafein alımı nedeniyle uykusuzluk çekebilir. Stres, kötü alışkanlıklar ve kötü alışkanlıklar da olası nedenlerdir.

Rahat değilseniz iyi uyumak zor olabilir. Yatmadan önce egzersiz yapın Bu korkunç bir fikir gibi görünebilir. Bir bakıma haklısınız. Gece Egzersiz Yapın Sizi daha da yorgun hale getirmek için kalp atış hızınızı veya adrenalininizi yükselten egzersizleri seçin. “Evet!” cevabını verenler ne düşünüyor? “Gece egzersizi benim için iyi mi?” sorusuna cevabınız “Evet” olsaydı ne derdiniz? Bununla ne demek istiyorsunuz? Tavsiye ne anlama geliyor? Gece Egzersiz Yapın Uyku, üretkenlik ve kalite için gereklidir.

Vücudunuzu Gerin, Kaslarınızı Gevşetin

Hızlı bir koşucu olsanız bile, iş gününün sonunda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Bacaklarınızdaki, kollarınızdaki ve sırtınızdaki kaslar gün boyunca çok fazla kullanıldığı için kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Kas yorgunluğu da iyi uyumayı zorlaştırabilir. Gece veya akşam yapılan spor aktiviteleri kas yorgunluğunu azaltmaya yönelik olmalıdır. Sipariş Rahatlama size iyi bir uyku hissi verir.

Daha zinde hissetmek istiyorsanız, sabahları yoğun kardiyo, ağırlık antrenmanı ve HIIT yapın. İstediğiniz zaman egzersiz yapabilirsiniz. Geceleri Egzersiz Yapın Kaslarınızı gevşeten ve kalp atışınızı düşüren egzersizler yaparak daha iyi uyuyun. Düşük tempolu pilates ve yoga egzersizleri ile kaslarınızı doğrudan esnetebilirsiniz. Bu egzersizler rahatlamanıza ve stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinerek akşam egzersizinizi destekleyebilirsiniz.

Yorgun veya uykuluysanız, kendinizi egzersiz yapmaya zorlamak faydasızdır. Günün yorgunluğu ve stresi hala ruh halinizi etkiliyorsa, yavaş bir gece sporunun tadını çıkarabilirsiniz. Gece aktivitelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Kafein veya sağlıksız gıdalar gibi uykusuzluğa neden olabilecek yiyecek ve içecekleri sınırlayın. Ayrıca egzersiz yapmadan önce akşam yemeği sonrasına kadar beklemelisiniz.

Doğru spor kıyafetleri ve ekipmanları

Rahatlatıcı gece sporlarından en iyi sonucu almak için doğru kıyafet ve ekipmanı da kullanmalısınız. Gece sporları kaslarınızı esnetmek ve gevşetmek içindir. Bu nedenle kendinizi incitmemeniz önemlidir.

Her zaman yavaşça soğumalı ve esnemelisiniz. Dizlerinizi koruyan, alt ve üst sırtınızı destekleyen pilates matlarını ve ekipmanlarını seçin. Akşam aktiviteleri için rahat, koruyucu ve hafif spor kıyafetleri seçmelisiniz. Antrenmanınızdan sonra sıcak bir banyo yaparak rahatlayabilirsiniz. Bu sayede rahatça alışveriş ve spor yapabilirsiniz. Yalı Spor’da ihtiyacınız olan tüm spor ekipmanlarını bulabileceğiniz adresinin yanı sıra erkek Casual spor giyim erkek Casual spor giyim

Ayrıca Oku:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücudun farklı bölümlerinin isimleri de farklıdır. Bu durum en çok kas gruplarının isimlendirilmesi söz konusu…

20 June 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Futbol, tüm dünyada milyonlarca insanın hayal gücünü ele geçirmiştir. Farklı hareketler spora renk katar. Sadece…

20 June 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olabilir. Düzenli egzersiz fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak daha…

20 June 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbolda kullanılan dil farklıdır. Futbol TerimleriHemprofesyonel hemde mahalle maçlarını tanımlamak için aşağıdaki terimler kullanılır. Futbol…

20 June 2023

Hentbol Oyun Kuralları

Hentbol Amerika'da pek yaygın olmayan bir takım sporudur. Eğer takım oyunlarını seviyorsanız deneyin. Bu makale…

20 June 2023

Türkiye’de Oynayan En Ünlü Yabancı Futbolcular

Her sporseverin en popüler ve en iyi yabancı futbolcular listesi farklı olabilir. Türkiye'de popülerlik kazanmış…

20 June 2023